Home
Члени журі
Віктор Бухтіяров

Віктор Бухтіяров

Ще одним «старожилом» #журі_ТЮХ є Віктор Кимович Бухтіяров.

Молодий випускник Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка — киянин Viktor Bukhtiyarov — у 1976 році став співробітником Інституту фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського НАН України. 35 років свого життя він присвятив роботі у цьому науково-дослідному інституті, досліджуючи комплексні сполуки та їх застосування у різних галузях промисловості. У 2000 році Віктор Кимович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю «Неорганічна хімія».

Одразу ж після закінчення університету він почав працювати зі школярами-хіміками спочатку у Київському палаці дітей на юнацтва і Малій академії наук. Пізніше викладав у Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» та Українському фізико-математичному ліцеї при КНУ імені Тараса Шевченка ( Ukrainian Physics and Mathematics Lyceum ). Віктор Кимович двічі отримував звання «Соросівський вчитель». Зараз він є керівником секції екології відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Віктор Бухтіяров є автором численних наукових статей і патентів, підручників і посібників як для школярів, так і для студентства. Також він відомий як один з авторів шкільної програми з хімії й природознавства.

З 2003 року Віктор Бухтіяров працює доцентом на кафедрі органічної, фізичної і колоїдної хімії та хімії пестицидів у Національному університеті біоресурсів і природокористування National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine

У 1990-х роках Віктор Кимович долучився до політичної діяльності, ставши на 8 років депутатом Печерської районної ради міста Києва.

Працюючи старшим викладачем у Політехнічному ліцеї, брав участь у якості керівника і тренера команди у І, ІІ і ІІІ ВТЮХ у Одесі. Команда ліцею тоді виборола спочатку два дипломи ІІ ступеня, а у 1996 році на ІІІ ВТЮХ стала переможцем!

З тих пір Віктор Бухтіяров став невід’ємною частиною ТЮХ. Він завжди знайде можливість пояснити командам, членам журіь і ведучому їхні помилки, але зробить це надзвичайно коректно і з повагою. Він один із тих членів журі, який готовий довго спілкуватися з командами після завершення бою, даючи поради і допомагаючи їм рости над собою!