Home
Члени журі
Олександр Бєда

Олександр Бєда

Ще однією важливою людиною у складі #журі_ТЮХ, заступником голови журі є Alexander Byeda!

Олександр Андрійович, закінчивши школу в столиці Прикарпаття Івано-Франківську, відправився здобувати вищу освіту до столиці, де вступив на Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Після закінчення навчання на кафедрі фізичної хімії в якості студента, поступив в аспірантуру до себе ж на кафедру. Результатом аспірантури стала захищена у 2011 році дисертація на здобуття ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю «Фізична хімія» на тему «Фізико-хімія утворення мікро- і нанорозмірних мідьвмісних каталізаторів окиснення CO».

Згодом Олександр Андрійович залишився працювати на рідному факультеті й нині є науковим співробітником науково-дослідної лабораторії фізико-хімії конденсованих систем та міжфазних границь та викладачем окремих курсів кафедри фізичної хімії. При цьому викладає він не лише в україномовних студентів, але й в іноземців!

У команді журі Олександр Біда з 2012 року. З 2017 року (XXV ВТЮХ, Тернопіль) він є заступником голови журі фінального етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків. А минулоріч він був ще й організатором та головою журі Київського регіонального етапу ВТЮХ. Олександр Андрійович майже завжди коментує виступи учасників, часто дає поради і звертає увагу на недоліки в розв’язку задачі. Ба більше, його життєрадісність і гумор часто підвищують настрій не лише членів журі, але й учасників!