Home
Члени журі
Юрій Халавка

Юрій Халавка

Хочете дізнатися про квантові точки, взаємодію світла з наночастинками? Запитайте члена #журі_ТЮХ Yuriy Khalavka!

Майже усе життя цієї людини пов’язано із рідним містом — Чернівцями. Саме у Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича Юрій Богданович отримав диплом магістра хімії в 2005 році. У 2010 році ним захищено дисертацію на здобуття ступеня кандидата хімічних наук «Синтез і властивості нанокристалів CdS і CdTe» у вченій раді своєї alma mater за спеціальністю «Хімія твердого тіла». Утім значна частина роботи була виконана у Інституті фізичної хімії Університету міста Майнц (Німеччина), де він проходив наукове стажування. Зараз він працює доцентом на кафедрі загальної хімії та хімічного матеріалознавства у ЧНУ.

Юрій Богданович є надзвичайно активною людиною. Ним організовано одну з найбільших Facebook груп українських науковців Ukrainian Scientists Worldwide (й він працює над організацією цілої соціальної мережі українських науковців), про яку він розповідав іще у 2011 році на конференції TEDxLviv (відео його виступу доступне за посиланням https://goo.gl/xmhBsw). Разом зі своїми студентами за підтримки благодійного фонду «Бути кращим» організував проект «Mobilab», що дозволяє учням проводити вишукані практичні роботи з хімії з використанням спектрофотометра. Крім того, він співпрацює з Мала академія наук України, організовує літні школи для талановитих школярів та навіть балотувався у депутати міської ради Чернівців!

У турнірному русі Юрій Халавка з XXIII ВТЮХ, фінальний етап якого відбувався в Чернівцях у 2015 році. Саме з тих пір він і став одним з найуважніших і коректних членів журі, що добре орієнтується у різних галузях хімії та з розумінням ставиться до можливостей школярів і школярок!