Home
Члени журі
Вадим Коваленко

Вадим Коваленко

Серед #члени_журі ТЮХ виділяється своєю бородою Вадим Леонідович Коваленко (Vadym Kovalenko).

Ця людина пов’язала своє життя із хімією з дитинства. Ще будучу учнем школи № 120 м. Дніпра (тоді Дніпропетровська) проводив хімічні досліди під час уроків і між ними, чим не рідко не приємно дивував учителів і приємно учнів.

Вищу освіту за спеціальністю «Технологія електрохімічних виробництв» здобув у Украинский государственный химико-технологический университет (тоді Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут) у 1993 році. Навчався в аспірантурі цього ж університету, після завершення якої працював асистентом і доцентом ряду кафедр у своїй альма-матер. З 2015 року працює доцентом на кафедрі аналітичної хімії і хімічної технології харчових добавок та косметичних засобів Українського державного хіміко-технологічного університету у Дніпрі.

У 2004 році Вадим Леонідович захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю «Технічна електрохімія» на тему «Процеси в системах промивання гальванотехніки з локальною утилізацією металів у щілинному електрокоагуляторі».

Наукові інтереси Вадима Коваленка пов’язані з вивченням властивостей подвійношарових гідроксидів різного складу і їх використанням, переробкою вторинної сировини, електрохімічною обробкою рослинної сировини. Він є членом Міжнародного електрохімічного товариства й офіційним координатором Іnternational forum of science and engineering students, у якому цьогоріч у Гвадалахарі (Мексика) команда з українських школярів виборола ряд призових місць. Вадим Коваленко також є автором близько сотні наукових праць і кількох патентів!

Вадим Леонідович тривалий час працює у Дніпропетровському обласному еколого-натуралістичному центрі дітей та учнівської молоді, а також керує науковим гуртком у одному з найкращих навчальних закладів Дніпра Хіміко-екологічному ліцеї. Його учні є багаторазовими призерами різноманітних міжнародних олімпіад і конкурсів. За активну участь у освітній діяльності Вадим Коваленко отримав звання «Заслуженого працівника освіти України». До речі обох своїх доньок Вадим Коваленко також долучив до електрохімічної науки!

Більше 10 років Вадим Коваленко є членом журі ВТЮХ. Позаочі багато хто з учасників називає його просто — «Бородатий електрохімік»! Вадим Леонідович завжди із натхненням пояснює помилки, допущені учнями у розв’язку чи під час бою, тож ми радимо учням, запитати в нього, якщо їм щось незрозуміло!