Home
Члени журі
Олександр Ляпунов

Олександр Ляпунов

Ще однією людиною у складі #журі_ТЮХ без якої важко уявити турнір є Александр Ляпунов.

У 1995 році Олександр Юрійович закінчив хіміко-біологічний клас Одеського Ришельевский лицей і вступив на хімічний факультет у Одесский национальный университет имени И. И. Мечникова. Після завершення університету працював зі школярами, а також займався науковими дослідженнями у Физико-химический институт им. А.В. Богатского НАН Украины.

У 2006 році Олександр Ляпунов захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю «Органічна хімія» присвячену синтезу і властивостям (читайте повільно!) флуоренонокраунофанів і катенанів на їх основі.

Він є лауреатом премії Президента України для молодих учених, автором більше півсотні наукових статей. Сфера його наукових інтересів — синтез і використання у якості сорбентів супрамолекулярних сполук.

Зараз Олександр Юрійович Ляпунов працює старшим науковим співробітником відділу тонкого органічного синтезу Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського.

У турнірному русі Олександр Юрійович майже від його початку й ще раніше. Він був учасником Одеських міжрегіональних турнірів, а також І й ІІ ВТЮХ у Одессі, де разом з командою РІшельєвского ліцею посідав призові місця. Починаючи з 1996 року став членом журі Всеукраїнського турніру юних хіміків, час від часу допомагаючи голові журі у якості його заступника. Олександр Ляпунов бере участь у роботі журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Йому, разом з дружиною, вдалося відновити хімічні турнірні традиції у місті, де вони народилися — у Одессі, де тепер щорічно відбувається Одесский Турнир юных химиков.

Олександр Юрійович, у костюмі з краваткою та з чорним портфелем у руці, є символом офіційності, пунктуальності і чіткості у словах та діях протягом усього турніру!

На фото Олександр Ляпунов із дружиною — також членом журі ВТЮХ Асею Волянською.