Новости

Шановні колеги!
Методична комісія Всеукраїнського турніру юних хіміків оголошує про початок роботи над комплектом завдань для XXVII ВТЮХ.
Базуючись на досвіді минулого турніру, до комплекту завдань буде включено одну задачу, розв’язок якої обов’язково має бути експериментальним. Експеримент повинен бути виконаний під час підготовки задачі, а також може бути проведений безпосередньо під час доповіді. Розв’язком задачі може бути конкретний об’єкт, який треба отримати/дослідити, і тоді його треба представити під час доповіді. Або розв’язок може містити факти, спостереження та висновки, зроблені з аналізу отриманого експериментального матеріалу. Можливі й інші підходи до розв’язку задачі.
1. Умова експериментальної задачі обов’язково вимагає проведення експерименту. Вибір та обмеження моделі, аналіз отриманих результатів, висновки, як завжди, залишаються на розсуд команди.
2. Експеримент не повинен вимагати складної техніки та обладнання. В ідеальному випадку для його виконання достатньо умов шкільного кабінету хімії. Звісно, допускається участь і досвідчених дослідників при виконанні експерименту.
3. Умова задачі повинна бути сформульована таким чином, щоб опонент міг виконати свою роботу, не вдаючись до представлення власного розв’язку.
Велике прохання позначати експериментальні задачі відповідною приміткою після умови.

Свої задачі, ідеї та пропозиції Ви можете надсилати за адресою ukrtyc@gmail.com до 1 лютого 2019 року.

З повагою,
методична комісія ВТЮХ.