Home
Члени журі
Дмитро Проц

Дмитро Проц

Продовжуємо знайомитися з членами #журі_ТЮХ.

Головою журі XXV ВТЮХ у Тернополі був Дмитро Проц.

Він закінчив Львівський національний (тоді державний) університет (ЛНУ) імені Івана Франка у 1970 році. Цікаво, що однокурсниками Дмитра Івановича були нинішній декан хімфаку Lviv University доктор хімічних наук Ярослав Каличак і завідувач кафедри біофізики біофаку ЛНУ доктор біологічних наук Дмитро Cанагурський. Так що компанія в Дмитра Івановича в університеті була класна!

Захистив у 1990 році кандидатську дисертацію з хімії елементорганічних сполук на тему «Синтез і властивості ненасичених ефірів тіо- і селенофосфорних кислот». І з 1994 року повернувся до Луцьку на посаду доцента і завідувача кафедри органічної і аналітичної хімії, а пізніше кафедри органічної і біологічної хімії Хімічний факультет СНУ імені Лесі Українки. (Тоді це був Волинський державний, а з 2007 року національний, університет імені Лесі Українки. З 2012 року цей університет носить назву Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки).

Участь у турнірах юних хіміків бере з 1995 року, коли привіз команду з Волині у якості керівника. У наступні роки був учасником ВТЮХ у якості члена журі, з початку 2000-х років і до 2016 року — експертом-консультантом, а у 2002 і 2017 роках — головою журі ТЮХ.